pokrycia dachowe w naszym sklepie

Dekarzu wystawiasz faktury - sprawdź jak to zrobić w 2014r.

Data: 2014-01-26 20:37:19 Liczba wyswietleń: 8553

« poprzedni | następny »


Czy wiecie, że w 2014r. zmieniło się sporo odnośnie wystawiania faktur?
Kolego dekarzu zapewne wystawiasz faktury za swoje usługi dekarskie, zatem podpowiadamy jak i gdzie zrobić to prawidłowo w nowym roku, abyś nie miał problemów i nie tracił zbędnego czasu na wystawianie faktur..

W 2013r podstawową zasadą było wystawianie faktur w terminie 7 dni od dokonania dostawy towarów lub świadczenia usług.
Z dniem 1 stycznia 2014r. reguły te się zmieniły, od tego dnia faktura nie będzie już miała takiego znaczenia dla rozliczenia podatku.

Obowiązek podatkowy powstaje w momencie dokonania dostawy towarów lub zakończenia świadczenia usług. Od tego dnia fakturę co do zasady będzie można wystawić później, w kolejnym miesiącu. Jak wynika z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT, będzie na to czas do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym doszło do dostawy towaru lub wykonania usługi, z zastrzeżeniem ust. 2-8. Przepisy określają więc, kiedy najpóźniej trzeba wystawić fakturę.

Oczywiście możemy to zrobić wcześniej nie ma najmniejszych przeszkód, aby zrobić to, np. 3. dnia, licząc od chwili dokonania dostawy lub wyświadczenia usługi.
Należy jednak zwrócić uwagę na szczególne przypadki przy wystawiania faktur, określone w art. 106i ustawy o VAT.

Przykładowo dotyczy to świadczenia usług budowlanych lub budowlano-montażowych (czyli również branży dekarskiej): fakturę wystawiamy wówczas  nie później niż 30. dnia od ich wykonania.


Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do skorzystania z informacji na stronie afaktury.pl pod linkiem:

 http://afaktury.pl/faktura-vat-co-zawierajak-ja-utworzyc,0,2,-1,3/Warto zapoznać się z tymi informacjami i skorzystać z tego prostego i bezpiecznego programu do faktur, aby nie mieć w późniejszym czasie problemów z Urzędem Skarbowym.

Zespół Supro.pl
Przeczytaj inne newsy:
« poprzedni | następny »
Komentarze do artykułu - Dekarzu wystawiasz faktury - sprawdź jak to zrobić w 2014r.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
  Dodaj własny komentarz
   (max. 25 znaków)

  Supro.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
  Site Meter
  O Nas | Dla Producentów | Regulamin | Dostawa i koszty | Kontakt | Naprawa dachu Warszawa | Naprawy Dachów Warszawa | Supro.pl Opinie | Roof covers English Roof covers Info
  Pokrycia Dachowe - Supro.pl
  Sklep internetowy
  Wykonanie: AVANO
  (C) Copyrights 2005-2017 by Supro.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
  W serwisie Dachy - Supro.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
  Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
  Szczegóły znajdziesz na tej stronie: Kliknij Akceptuję - Zamknij