WYBIERZ KATEGORIĘ
SONDABlacha trapezowa konstrukcyjna T60
Blacha trapezowa konstrukcyjna T60
Konstrukcyjne blachy trapezowe to oddzielna grupa “trapezów”. Stosowanie ich znacznie upraszcza rozwiązania konstrukcyjne dachów, przekryć i stropów, skraca czas budowy i obniża koszty. Stosowane są głównie w rozwiązaniach systemowych zgodnie z zatwierdzonymi dokumentacjami technicznymi.
Pokrycia elewacyjne z blach trapezowych najczęściej występują w stalowym budownictwie halowym w rozwiązaniach ze ścianami ocieplonymi oraz zimnymi. Mocowane są na ogół do rygli ściennych lub kaset.
Konserwacja.
Dachy i elewacje z blach trapezowych w zasadzie nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Nie mniej jednak konieczne jest:
- usuwanie z powierzchni dachu liści, które gnijąc powodują odbarwienie powłoki organicznej blachy,
- usuwanie warstwy pyłów przemysłowych (np. pochodzących z zakładów wapiennych, cementowni hut i kopalń), które wchodząc w reakcję z wodą powodują uszkodzenie powłoki organicznej blach.
Uwagi:
1. Do cięcia blach stalowych ocynkowanych i stalowych ocynkowanych pokrytych powłokami organicznymi należy stosować nożyce ręczne lub mechaniczne wibracyjne lub skakankowe.
Zabrania się używania narzędzi powodujących przy cięciu uszkodzenie powierzchni ocynkowanej i powlekanej na skutek wydzielania się ciepła, t.j. szlifierki kątowe.
2. Drobne uszkodzenia powłoki podczas montażu można zamalować farbą zaprawkową. Powierzchnia musi być oczyszczona z brudu i tłuszczu.
3. Stalowe wióry pozostające po wierceniu łączników muszą być usunięte za pomocą miękkiej zmiotki, gdyż rdzewiejąc powodują uszkodzenia powierzchni blach. Brud, który powstaje w czasie pracy powinien być
usunięty za pomocą zwyczajnych środków myjących.
Opis produktu:
| Wysokość profilu: | 60 mm |
| Szerokość wsadu: | 1250 mm |
| Szerokość użytkowa: | 940 mm |
| Szerokość całkowita: | 980 mm |
| Materiał: | S 320 GD |
| Max. zalecana długość arkusza: | 12/14 mb |
| Min. długość arkusza: | 0,5 mb |
| Grubość: | 0,5/0,7mm |
| Powłoka | poliester połysk, cynk, aluzynk |
| Perforacja | tak |
| Akcesoria | wkręty, gwoździe, uszczelki, włóknina antykondensacyjna |
| Zastosowanie | dachy, elementy konstrukcyjne, stropy, szalunki tracone, itp. |

English Info





