Kosztorys: (0) produktĂłw

Dachy - Rodzaje dachów


Co to takiego Dachy? to poszycie konstrukcji budynków czyli osłona, zwieńczenie i zamkniecie domu od góry, zatem jedna z najważniejszych jego części. Dachy służą do ochrony budynku przed opadami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy snieg, również przed palacym słońcem czy chłodem zimy. Konstrukcja dachu, na której znajduje się pokrycie dachowe najczęsciej jest z drewna natomiast dachy przemysłowe i wielkogabarytowe posiadaja konstrukcję stalowa.
Konstrukcja zazwyczaj przykryta jest deskami jako warstwa wzmacniajaca oraz wstępne podłoże pod papę lub folię dachowa. Jako warstwe zewnętrzną zabezpieczajacą dachy stosuje się takie materiały jak: dachówka ceramiczna lub betonowa, łupek (czyli forma pokrycia klasycznego) blachodachówka, blacha trapezowa, panel na rabek lub gont bitumiczny (nowoczesne pokrycia dachowe). Dach pokryty miedzia lub tytan cynkiem zalicza się do pokryć szlachetnych ze wzgledu na swoja wytzrymałoœc oraz cenę. Jak wiadomo rozróżniamy różne rodzaje dachów poczawszy od najprostszych prostych płaskich, jedno lub dwu spadowych do skomplikowanych połaci dachów mansardowych lub wielopołaciowych z duża ilością erkli czyli wypustów dachowych.

Zmienny rodzaj dachu nie tylko kształtuje bryłe budynku ale również nadaje mu odpowiedni charkter. Jak to mówia w branzy 'dachy kształtują'
Pamietajmy, że nie na każdy dom nadaje się kazdy rodzaj dachu, np, na mały domek nie powinno stosować sie konstrukcji dachowej z wielka ilosciš skosów i spadków, na budynki o nowoczesnej architekturze lepiej nadaja się dachy płaskie anizeli np. mansardowe.

Odpowiedni dobór pokrycia dachowego do jego połaci jest równie ważny co dobór konstrukcji dachowej ponieważ

Sugerowane pokrycie jakie najlepiej odpowiada danemu rodzajowi dachu:

dachy płaskie - papa dachowa lub membrana PCV jak również rozwiazanie dachów zielonych czyli odwróconych,
dachy jednospadowe - blachodachówka lub blacha trapezowa, odpowiednie sa również płyty warstwowe bądź płyty faliste,
dachy dwuspadowe -

O Nas | Dla Producentów | Regulamin | Polityka prywatności | Dostawa i koszty | Kontakt | Naprawa dachu Warszawa | Naprawy Dachów Warszawa | Supro.pl Opinie | Roof covers English Roof covers Info
Pokrycia Dachowe - Supro.pl
Sklep internetowy
Wykonanie: AVANO
(C) Copyrights 2005-2023 by Supro.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
W serwisie Dachy - Supro.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz na tej stronie: Kliknij Akceptuję - Zamknij