Kosztorys: (0) produktĂłw

Dachy Dwuspadowe


Kryzysowe nastroje, które pojawiły się w różnych gałęziach gospodarki w bezpośredni sposób odcisnęły swoje piętno również  na rynku dekarskim. Ograniczenia możliwości finansowania inwestycji budowlanych sprawiły, że zmieniły się mody i trendy, związane z budowanymi domami. Wielopokoleniowe, gigantyczne domy o dużym metrażu przestały być potrzebne. Dzisiaj poszukiwane są projekty niedrogich, lekkich i funkcjonalnych budynków, które charakteryzuje prosty styl i tania eksploatacja - do nich właśnie zaliczają się dachy dwuspadowe

Elegancja lubi prostotę
Wymagania inwestorów sprawiły, że projektanci zaczęli coraz częściej używać dachów dwuspadowych. Proste, dwupłaszczyznowe konstrukcje łączą elegancki wygląd bryły z łatwością i niskim kosztem budowy. Takie dachy są niezwykle proste w użytkowaniu. Bardzo łatwo odprowadzają wodę i śnieg. Brak załamań sprawia, że nie mają gdzie gromadzić się liście czy kawałki gałązek, które mogą niekorzystnie wpływać na poszycie powierzchni dachu. Dachy dwuspadowe praktycznie nie mogą przeciekać. Newralgicznymi miejscami są obróbki blacharskie przy kominach i oknach połaciowych.

Dachy dwuspadowe są najczęściej używane do przykrycia niewielkich domów jednorodzinnych, letniskowych, garaży i pomieszczeń gospodarczych. Niekiedy można je również spotkać w ekstrawaganckich projektach nowoczesnej architektury mieszkalnej, czasami pojawiają się w ciekawych aranżacjach wielorodzinnych apartamentowców. Dwupołaciowe dachy wyróżniają się elegancją i stylem. Proste dachy w oczywisty sposób eksponują odpowiednie wykończenie elewacji. Niektóre budynki mają bardziej złożone rzuty. Jeżeli występują skrzydła lub ryzality, to dach zachowując dwuspadowy charakter może posiadać więcej niż dwie połacie.

Domy z poddaszem użytkowym
Funkcjonalność dachów dwupłaszczyznowych polega na możliwości łatwiejszego zagospodarowanie poddasza. W takich konstrukcjach występują jedynie dwa skosy. Nie trzeba ponadto wykonywać jaskółek, których zadaniem jest uzyskanie dodatkowego miejsca. Niekiedy okna umieszczone w ścianach szczytowych dostarczają tyle światła dziennego, że można zrezygnować z okien połaciowych. Oczywiście tego typu rozwiązania nie są wykluczone. Niektóre projekty przewidują lukarny, okna dachowe lub kolankowe. Dachy dwuspadowe z trójkątnymi szczytami umożliwiają gustowne wykończenie powierzchni sufitu. Można pokusić się o deskowanie szczytu lub wykorzystać odsłoniętą więźbę, która potrafi być niezwykle efektownym elementem dekoracyjnym. Takie zabiegi pozwalają na znaczne zwiększenie kubatury poddasza.

Dachy dwuspadowy bez wad
Analizując wszelkie cechy dachów dwuspadowych, trudno znaleźć ich zdecydowane wady. Ich funkcjonalność i estetyka sprawiają, że od dawna stanowią jeden z najczęściej stosowanych rodzajów konstrukcji zamykającej domy. Jedynym ograniczeniem, wynikającym z tego typu dachu, jest szerokość budynku. Lista zalet jest znacznie dłuższa. Zwłaszcza, że dachy dwupołaciowe pozwalają na szereg łatwych modyfikacji, które znacząco zmieniają ich podstawowe walory. Wydłużając dachy można osłonić ściany szczytowe, skracając je ściśle do bryły budynku można dopasować je do projektów energooszczędnych. Dużą zaletą tego typu dachów jest możliwość pokrycia ich wszelkimi, dostępnymi materiałami. Jedyne ograniczenie będzie wynikało z kąta nachylenia połaci dachowej.

O Nas | Dla Producentów | Regulamin | Polityka prywatności | Dostawa i koszty | Kontakt | Naprawa dachu Warszawa | Naprawy Dachów Warszawa | Supro.pl Opinie | Roof covers English Roof covers Info
Pokrycia Dachowe - Supro.pl
Sklep internetowy
Wykonanie: AVANO
(C) Copyrights 2005-2024 by Supro.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
W serwisie Dachy - Supro.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz na tej stronie: Kliknij Akceptuję - Zamknij