pokrycia dachowe w naszym sklepie
Ostatnio przeglądane:
Płyta falista EurofalaWentylator z timerem 3 dekoryArkusz blachy tytan cynk 1000 x 2000 mm,Gwoździe do mocowania podbitki
Czy pokrycie na dach kupisz przez internet

Narożnik zewnętrzny 90° do rynny Continental 100 mm

Nr. produktu: 1445
Cena za szt: 51.9 zł
Wersja:
Produkt niedostępny.
Ocena produktu: 0.00/0 głosów
Opis produktu Narożnik zewnętrzny 90° do rynny Continental 100 mm Narożnik, łuk zewnętrzny 90° rynny Continental 100 mm PCV

Rynny systemu Continental PCV

Kolor szary dostępny na zamówienie .

Rynny systemu Continental odznaczają się klasycznym półokrągłym profilem z charakterystycznym wywinięciem. Różnorodność systemów Continental sprawia, że rynny tego typu stosowane są zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach dachowych. W ofercie firmy Marley dostępne są rynny Continental o rozmiarach: 75, 100, 125 i 150 mm oraz rury spustowe o średnicach: 50, 70, 90, 100 i 125 mm. Poszczególne elementy rynny łączone są za pomocą zatrzasków. Szczelność systemu zapewniają uszczelki.

Rynny posiadają klasyczne wywinięcie od strony frontowej. 
Spełnia ono funkcję zatrzasku i umożliwia trwałe zamocowanie rynny na hakach oraz jej połączenie ze wszystkimi kształtkami. Przed montażem należy przyciąć rynny na odcinki o odpowiedniej długości.

Wysokość montażu rynien
Wszystkie rodzaje rynien, w  tym również rynny Marley, powinny być zainstalowane na odpowiedniej wysokości w  stosunku do połaci dachowej. Rynny powinny wystawać poza zakończenie połaci dachowej co najmniej połową swojej szerokości, tak aby spływająca woda zawsze trafiała do rynny. Szczególnie niewłaściwa jest zbyt wysoka instalacja na dachach spadzistych, w  rejonach o  dużych opadach śniegu.
Rynny nie mogą wystawać poza płaszczyznę będącą przedłuże  niem dachu, aby nie były one jedynym oparciem dla zalegającego na dachu śniegu. Właściwe ułożenie rynien w stosunku do połaci dachowej pokazuje rysunek poniżej. W celu osłonięcia rynien przed gromadzącym się śniegiem,
zaleca się stosowanie płotków przeciwśniegowych. W  przypadkach wyjątkowo obfitych opadów śniegu niezbędne jest jego mechaniczne usuwanie z  dachu.

Staranność montażu
W czasie montażu należy zwrócić uwagę, aby składane części systemu były czyste, równo docięte oraz pozbawione uszkodzeń mechanicznych. Bardzo istotne jest, aby precyzyjnie wyznaczyć spadek rynien. Po zamocowaniu w hakach rynna powinna mieć możliwość przesuwania się. Rynny należy łączyć z łukami i łącznikami w taki sposób, aby uszczelki pozostały na swoich miejscach.

Czyszczenie i konserwacja rynien
W trakcie użytkowania rynny ulegają zanieczyszczeniu przez osady spływające z dachu i nanoszone przez wiatr.  Rynny należy okresowo oczyszczać, raz w roku lub częściej w razie potrzeby. Bardzo dokładnie należy oczyścić łuki, łączniki oraz okolice wylotów rynny. W razie wystąpienia nieszczelności na elementach łączących spowodowanych zabrudzeniem tych miejsc, należy zdjąć taki element, dokładnie go oczyścić i założyć na oczyszczony odcinek rynny. W razie nieszczelności na elementach łączących spowodowanych uszkodzeniem uszczelki należy wymienić  uszkodzoną uszczelkę na nową.

Montaż rynien Continental
Rynny posiadają klasyczne wywinięcie od strony frontowej. 
Spełnia ono funkcję zatrzasku i umożliwia trwałe zamocowanie rynny na hakach oraz jej połączenie ze wszystkimi kształtkami. Przed montażem należy przyciąć rynny na odcinki  o odpowiedniej długości.

1. Haki PVC lub rynajzy metalowe mocuje się maksymalnie co 70 cm. Każdy hak lub rynajzę należy przykręcać minimum trzema wkrętami. Należy zachować spadek 2–3 cm na 10 m instalacji.

2. Rynny najlepiej ciąć piłką do metalu. Oryginalne rynny mają fabrycznie wykonane wycięcia, w  które wchodzą wypustki  znajdujące się na kształtkach łączących (łukach i  łącznikach). W  przypadku łączenia uciętej rynny (bez fabrycznie wykonanych otworów) należy zrobić odpowiednie wycięcia (długości 2,5  cm).

3. Wylot należy założyć na rynnę we właściwym miejscu i zaznaczyć ołówkiem okrąg przezna  czony do wycięcia. Wylot nie jest elementem łączącym rynny!

4. W rynnie wyciąć piłką odrysowany okrąg, tworząc otwór, którym woda będzie odpro  wadzana do rury spustowej.

5. Założyć wylot na rynnę. Najpierw zaczepić wypustki wylotu za tylną część rynny, następnie zacisnąć od strony frontowej.

6. Łącznik należy założyć na rynny od strony budynku, a  następnie zacisnąć od strony frontowej. Należy upewnić się, że wypustki łącznika znalazły się w  wycięciach na końcach rynien. Haki muszą znajdować się po obu stronach łącznika w  odległości 5–15  cm. 
Uwaga: Nie należy wsuwać rynny do łącznika, gdyż może to spowodować
uszkodzenie uszczelek.

7. Łuk należy założyć na rynny od strony budynku, a  następnie zacisnąć
od strony frontowej. Należy upewnić się, że wypustki łuku znalazły się
w  wycięciach na końcach rynien. Haki muszą znajdować się po obu stronach łuku w  odle  głości 5–15  cm.
Uwaga: Nie należy wsuwać rynny do łuku, gdyż może to spowodować
uszkodzenie uszczelek.

8. Fartuchy okapowe należy zaczepić o wewnętrzne wywinięcie rynny i przybić do połaci dachowej. Fartuchy należy łączyć ze sobą na zakładkę o szerokości około 5  cm.

9. Zaślepkę zewnętrzną należy z  boku docisnąć do końca rynny.
Hak wspomagający powinien znajdować się w odległości 5–15 cm od zaślepki.

10. Siatkę zabezpieczającą przed zanieczyszczeniami należy wsunąć do rynny.

11. Tworzenie punktów stałych – mocowanie rynny do haka PVC.
Wywiercić otwór w  haku i  rynnie i  wkręcić odpowiedni wkręt (3,5 x 15 mm). Punkty stałe wykonuje się na haku znajdującym się najbliżej środka rynny. Na każdym odcinku rynny powinien znajdować się jeden punkt stały.
Punkty stałe wykonuje się, gdy długość ciągu rynnowego przekracza 15 m.
Zwłaszcza zaleca się tworzenie punktów stałych na dachach kopertowych.

12. Tworzenie punktów stałych – mocowanie rynny do rynajzy metalowej.
Wyciąć otwór w rynnie, następnie wsunąć listek mocujący rynajzę do otworu. Punkty stałe wykonuje się na rynajzie znajdującej się najbliżej środka rynny. Na każdym odcinku rynny powinien znajdować się jeden punkt stały. Punkty stałe wykonuje się, gdy długość ciągu rynnowego przekracza 15 m. Zwłaszcza zaleca się tworzenie punktów stałych na dachach kopertowych.

 

 

Zobacz dodatkowe zdjecia produktu Zobacz komentarze o Narożnik zewnętrzny 90° do rynny Continental 100 mm , lub napisz własną opinię.
Jeszcze nikt nie skomentował lub nie dodał opinni o tym produkcie.
Badz pierwszy i dodaj własna opinie !
Dodaj własny komentarz
 (max. 25 znaków)
';
Supro.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
Odwiedzin : 46416
Site Meter
Prezentowany produkt o nazwie: Narożnik zewnętrzny 90° do rynny Continental 100 mm jego cena oraz opinie o nim w kategorii: Rynny Continental


Wykonanie: E-GRUPA
(C) Copyrights 2005-2020 by Pokrycia dachowe Supro.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
W serwisie Dachy - Supro.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz na tej stronie: Kliknij Akceptuję - Zamknij