Kosztorys: (0) produktĂłw

Dachy Trójspadowe


Dachy trójspadowe nadają budynkom niepowtarzalny kształt i charakter. W zależności od formy dachu, jego rodzaju i sposobu pokrycia, zmienia się stylistyka konkretnego budynku. Przy strzelistych dachach bryły domów nabierają lekkości i wyniosłości. Zamknięte dachami o małym nachyleniu stają się przysadziste, ciężkie i masywne. Do tego dochodzi jeszcze dobór kolorów elewacji i sposób pokrycia powierzchni dachu. Łącząc poszczególne kształty i formy można tworzyć prawdziwe działa sztuki.

Dachy trójspadowe jako wielospadowe
Strefa klimatyczna, w której mieszkamy, powoduje, że w większości projektów budynków używane są dachy wielospadowe. Im większe zagrożenie obfitymi opadami śniegu, tym bardziej spadziste są ich połacie. Zazwyczaj stosuje się dachy dwuspadowe i czterospadowe. Czasami pojawiają się również konstrukcje kopertowe, mansardowe, przyczółkowe czy naczółkowe. Każda z nich pozwala na samodzielne przykrycie budynku. Istnieją jednak takie rodzaje dachu, które stosuje się jedynie w przypadku przybudówek, nadbudówek, skrzydeł czy ryzalitów. Należą do nich dachy trójspadowe.

Dachy z trzema połaciami przypominają konstrukcyjnie dachy czterospadowe. Zasada ich budowy jest zresztą bardzo podobna. Brak czwartej połaci wynika z tego, że kryty takim dachem fragment budynku jest doczepiony do głównej bryły. Dachy złożone z trzech płaszczyzn stosuje się w celu dopasowania sposobu pokrycia lukarny lub innej formy architektonicznej do dachu występującego na głównym budynku. Trzyspadowe dachy dają projektantom duże pole do popisu. Dzięki zestawianiu różnych typów dachu wraz z różnicowaniem kąta ich nachylenia można osiągać odpowiednie wrażenia estetyczne.

Krycie dachów trójspadowej konstrukcji
Urozmaicone bryły budynków powodują znaczne skomplikowanie dachu. Zróżnicowana geometria dachu wpływa na zwiększenie jego kosztów i zwiększa liczbę ograniczeń związanych z pokryciami. Niezwykle istotne staje się również dokładne ułożenie pokryć. Dachy trójspadowe pojawiają się właśnie przy okazji niezwykle urozmaiconych dachów, które bardzo trudno jest przykryć materiałami wielkoformatowymi. Zastosowanie tam blach falistych lub płaskich oraz bitumicznych płyt falistych powoduje powstawanie znacznych ilości odpadów. Zazwyczaj trzeba kupić około 30 procent więcej materiału niż wynosi powierzchnia dachu. Duża liczba cięć wpływa również na zmniejszenie odporności takiego pokrycia. Dużo bardziej funkcjonalne jest stosowanie w takich przypadkach dachówek oraz gontów.

Warto pamiętać, że na wysokość kosztów, związanych z pokryciem, duży wpływ ma ilość materiałów uzupełniających, które są niezbędne do wykończenia całości. Koszt dachówek bocznych, dachówek kalenicowych i gąsiorów może w przypadku dachówek ceramicznych lub cementowych być wyższy niż głównego materiału pokryciowego. Jeżeli zdecydowaliśmy się na bardzo urozmaiconą bryłę budynku, którą wieńczy równie skomplikowany dach, to warto rozważyć zastosowanie gontów bitumicznych, które są w takim przypadku najtańszym rozwiązaniem.

Dach trójspadowy to jak sama nazwa wskazuje dach z 3 połaciami dachowymi. Najczęściej stosuje się je w miejscach graniczących blisko siebie dwóch budynków, ze względu na ich specyfikę idealnie nadają się do domów bliźniaczych lub pawilonów handlowych. Najlepsze pokrycie to gont bitumiczny, blachodachówka lub dachówka.


O Nas | Dla Producentów | Regulamin | Polityka prywatności | Dostawa i koszty | Kontakt | Naprawa dachu Warszawa | Naprawy Dachów Warszawa | Supro.pl Opinie | Roof covers English Roof covers Info
Pokrycia Dachowe - Supro.pl
Sklep internetowy
Wykonanie: AVANO
(C) Copyrights 2005-2024 by Supro.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
W serwisie Dachy - Supro.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz na tej stronie: Kliknij Akceptuję - Zamknij