Kosztorys: (0) produktĂłw

Pokrycia dachowe w naszym sklepie

Jaki materiał wybrać na dach? Co warto wiedzieć na ten temat?

Data: 2016-10-26 16:20:27 Liczba wyswietleń: 10845

« poprzedninastępny »

Budowa domu to konieczność podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest wybór pokrycia dachowego. Nie sposób go dokonać bez posiadania podstawowej wiedzy na ten temat. Jakie mamy najpopularniejsze pokrycia dachowe? Czym się charakteryzują? O czym trzeba wiedzieć? 

Jakie są zalety dachówki ceramicznej?

Jednym z popularniejszych rodzajów pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Należy ona do tych cięższych materiałów, jakie jednak są niesamowicie trwałe. Oprócz tego nie da się przecenić walorów estetycznych takiego materiału. Prezentuje się bowiem naprawdę pięknie i sprawdza się na budynkach, jakie posiadają dość skomplikowany kształt dachu. Jednak wiele osób odstręcza cena, ponieważ takie pokrycie dachowe należy do najdroższych. Jednak gdy już się na nie zdecydujemy, to będzie nam służyło długie lata. 
Na pewno więcej przygotowań wymaga położenie dachówki ceramicznej na już istniejącej więźbie, a to z powodu jej nieregularnego kształtu. Jak to ma miejsce w przypadku produktów z gliny, które są suszone i wypalane, każda sztuka ma nieco inne wymiary. To jest cecha wspólna wszystkich wyrobów z gliny. Jedni uznają to za zaletę, inni z kolei widzą w tym problem natury konstrukcyjnej.

Czy dachówka cementowa jest gorsza?

Dachówki cementowe są również bardzo popularne. To zapewne dlatego, że są tańsze od dachówek ceramicznych, a z wyglądu je przypominają. Wytwarza się je z piasku, cementu, wody oraz pigmentów. Są one dodatkowo lżejsze od tych ceramicznych. Jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się głównie z nieestetycznym, szarym pokryciem dachu, jednak to się już zmieniło. 


 


Obecnie wizualnie nie odstają wiele od tych ceramicznych, a to za sprawą nowej technologii ich wytwarzania. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Oprócz tego niektórzy cenią sobie dokładny kształt takich cementowych dachówek. Można dzięki temu dokładnie rozplanować ich ułożenie. W przypadku ceramicznych dachówek natomiast nie jest to już takie proste.

A co z blachodachówką?

Innym rodzajem materiału jest blachodachówka. Jest ona stosunkowo lekka, lecz właśnie ten mały ciężar sprawia, że musi być ona dodatkowo przytwierdzona. Na pewno jej zaletą jest dość niska cena, jednakże warto rozważyć jej użycie w przypadku dachów o skomplikowanym kształcie, bo może się to okazać nieopłacalne. Natomiast płaska blacha jest raczej używana do sztywnego poszycia, dając mu po prostu szczelność. Zazwyczaj obija się nią deski lub płyty wiórowe. Jednak musi za nią iść dobra izolacja, ponieważ sama blacha w ogóle jej nie zapewnia. Podobne właściwości posiada blacha falista.

Gdy chcemy dowiedzieć się więcej na temat różnych właściwości materiałów czy też zgłębić kwestie powiązane z tematem dachów, więcej informacji można znaleźć na http://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/budowa/dach-i-rynny.html. A tymczasem jest jeszcze jeden ciekawy materiał, a mianowicie gont.

Poszycie dachowe z drewna — czy to może się udać?

Gont drewniany jest z reguły wykonywany z odpowiednio zaimpregnowanego drewna z drzewa iglastego jak sosna czy modrzew. Nadaje się również na dach, który ma dość niestandardowe kształty. Użyte drewno ma świetne właściwości termoizolacyjne oraz dobrze tłumi dźwięki. Do tego jest to materiał lekki. Jednak trzeba pamiętać o jego impregnacji, ponieważ w innym razie będzie szary i przez to mało estetyczny.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować, co najbardziej sprawdzi się w przypadku naszego domu. Chodzi o nachylenie dachu, jego kształt czy stopień wytrzymałości więźby dachowej. Na pewno wiele zależy od projektu domu, ale też od funduszy, jakie możemy przeznaczyć na taką inwestycję. Nie spieszmy się z decyzją, ponieważ tak naprawdę podejmujemy ją na lata.« poprzedninastępny »
Komentarze do artykułu
  • dekarz Ze z Brus Data dodania: 2016-11-17 23:02:02
    Zdecydowanie ceramiczna, betonowa się myje do ceramiki.

Supro.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
darmowe ogłoszenia
projekty domów
O Nas | Dla Producentów | Regulamin | Polityka prywatności | Dostawa i koszty | Kontakt | Naprawa dachu Warszawa | Naprawy Dachów Warszawa | Supro.pl Opinie | Roof covers English Roof covers Info
Pokrycia Dachowe - Supro.pl
Sklep internetowy
Wykonanie: AVANO
(C) Copyrights 2005-2024 by Supro.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
W serwisie Dachy - Supro.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły znajdziesz na tej stronie: Kliknij Akceptuję - Zamknij