Kosztorys: (0) produktĂłw

Pokrycia dachowe w naszym sklepie

Wybór pokrycia dachowego jakie rozwiązania będą najlepsze?

Data: 2018-02-01 11:44:46 Liczba wyswietleń: 5183

« poprzedninastępny »


Decydując się na budowę domu należy zdać sobie sprawę z tego, że będzie trzeba podjąć wiele ważnych decyzji, które potem wpływać będą na jakość budynku i komfort jego użytkowania. Z tego powodu podejmując te decyzje powinniśmy brać pod uwagę to jakie rozwiązania są dostępne na rynku oraz które z tych rozwiązań w naszym przypadku sprawdzać się będą najlepiej. 

Nie da się zaprzeczyć, że pośród różnych kwestii, które będziemy musieli brać pod uwagę znajduje się między innymi sprawa pokrycia dachowego jakie na budynku zostanie zastosowane. Podjęcie stosownej decyzji w tym zakresie nie będzie proste. Warto jednak pokrótce zwrócić uwagę na to jakie rodzaje pokryć dachowych są dostępne oraz jakie aspekty przy ich wyborze będą najważniejsze.

Pokrycia dachowe - co znajdziemy na rynku?

Szukając pokrycia dachowego na samym początku należy zapoznać się z dostępnymi na rynku propozycjami. Zróżnicowanie dotyczy materiału wykonania, ceny czy wagi pokrycia, co ma znaczenie przy jego dopasowaniu do przygotowanej w projekcie więźby dachowej.

Dachówka ceramiczna

Pokrycie wykonane z dachówki ceramicznej znane jest od tysięcy lat i wykorzystywane do dnia dzisiejszego bardzo chętnie. To bowiem najlepsza jakość wśród dostępnych pokryć dachowych. Jednocześnie jednak duża waga pokrycia, dlatego konieczna będzie solidna więźba i niestety dość wysoka cena.

Dachówka cementowa

Można powiedzieć, że to pewien kompromis dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na dachówkę ceramiczną. Charakteryzuje się ona dobrą jakością, niewiele ustępuje dachówce ceramicznej a jednocześnie jest zdecydowanie lepsza i co bardzo ważne również tańsza. Warto jednocześnie podkreślić, że technika przygotowania dachówki cementowej została poprawiona, dzięki czemu estetycznie nie odbiega ona od dachówki ceramicznej.

Blachodachówka

Blachodachówka, która swoją estetyką ma nawiązywać do klasycznej dachówki, to rozwiązanie stosowane powszechnie w ostatnich latach. Duże połacie blachy mają stosunkowo niską wagę, są zdecydowanie tańsze niż dachówka, a jednocześnie wykazują zadowalającą jakość. Tego typu pokrycie będzie można przygotować na więźbie, która nie została przygotowana pod ciężkie pokrycia dachowe.

Papa i gonty bitumiczne

Ostatnie wykorzystywane w naszym kraju pokrycie dachowe to gonty bitumiczne. To najtańsze z dostępnych obecnie rozwiązań, pokrycie lekkie, które wymaga jednak twardego i równego podłoża, na którym może zostać rozłożone. Można je dość szybko przygotować,. niestety estetycznie są one wyborem najgorszym, często stosowane jako rozwiązanie przejściowe ze względu na atrakcyjną cenę. Minusem będzie również fakt, że wymagają one regularnej konserwacji, by zachowały szczelność i zadowalającą jakość.

Jakie pokrycia dachowe - o czym należy pamiętać?

Szukając pokrycia dachowego należy zwrócić uwagę na kwestie, które mogą mieć wpływ na podjęcie dobrej decyzji w tym zakresie. Jest bez wątpienia kilka takich elementów, które mogą mieć istotne znaczenie dla naszej decyzji i mogą ostatecznie decydować o tym, czy będzie to wybór udany.

Odpowiednia więźba

Przygotowując pokrycie dachowe nie można zapominać jak ogromną rolę ma dobrze przygotowana więźba, na której takie pokrycie będzie spoczywać. Jeśli na etapie projektu nie zastanawialiśmy się nad konkretnym pokryciem warto sprawdzić czy więźba będzie w stanie przyjąć ciężkie pokrycia dachowe w formie dachówki, czy konieczne będzie zastosowanie lekkich pokryć.

Pamiętając o wilgoci

Przygotowując pokrycie dachowe niezależnie od materiału należy zwrócić uwagę na wilgoć. Konieczne zastosowanie będzie membrany dachowej, dzięki której będzie można zapewnić odprowadzanie nadmiaru pary wodnej i zabezpieczenie przed przeciekami. Odpowiednie zabezpieczenie się przed wilgocią wpływa istotnie na trwałość pokrycia.

Rola wentylacji

Na jakość pokrycia dachowego wpływać będzie zastosowana wentylacja. Dzięki niej łatwiej będzie odprowadzić wilgoć, a tym samym zabezpieczy się wełnę przed zawilgoceniem. Zastosowanie odpowiednio dużych kontrłat pozwoli na uniknięcie problemów z wentylacją.

Kształt dachu a rodzaj pokrycia

Wybierając pokrycie dachu musimy zwrócić uwagę na jego kształt. Jeśli mamy rozbudowany dach z wieloma załamaniami połaci warto przygotować dla niego wytrzymałą więźbę, ponieważ wskazane będzie jego pokrycie dachówką o małym formacie a więc dachówką ceramiczną bądź cementową. Dachówki wielkoformatowe, jak ta wykonana z blachy, to rozwiązanie, które sprawdzi się na jedno bądź dwuspadowym dachu bez załamań. 

Na takich powierzchniach możliwe stanie się ułożenie dachówek w wielkim formacie. Warto również zwrócić uwagę na to jaki jest stopień spadku. Jeśli będzie mały odprowadzanie wody może być utrudnione. W takiej sytuacji należy wybrać dachówkę z większą walą, ponieważ dzięki niej usprawni się odprowadzanie wody z dachu. 


« poprzedninastępny »
Komentarze do artykułu
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.

  Supro.pl nie odpowiada za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Wypowiedzi naruszające zasady współżycia społecznego albo będące w sprzeczności z obowiązującym prawem - zostaną wyeliminowane. Autorzy komentarzy naruszających dobra osobiste innych osób mogą być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej lub karnej.
  darmowe ogłoszenia
  projekty domów
  O Nas | Dla Producentów | Regulamin | Polityka prywatności | Dostawa i koszty | Kontakt | Naprawa dachu Warszawa | Naprawy Dachów Warszawa | Supro.pl Opinie | Roof covers English Roof covers Info
  Pokrycia Dachowe - Supro.pl
  Sklep internetowy
  Wykonanie: AVANO
  (C) Copyrights 2005-2024 by Supro.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone
  W serwisie Dachy - Supro.pl używamy plików cookies i podobnych technologii np w celach: świadczenia usług, reklam, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
  Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
  Szczegóły znajdziesz na tej stronie: Kliknij Akceptuję - Zamknij